05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

DC Motor Sarımı

 

DC Motor Sarımı, mekanik güç elde edilsin diye yapılmıştır. DC Motor Sarımı ile yapılan endüviler, manyetik bir alana yerleştirilir. Yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra döndürülür. Bu sayede doğru bir akım elde edilir. Doğru akım sonrasında mekanik enerjiye dönüşür. Doğru akımın elde edilebilmesi için DC Motor sarımının hatasız yapılması gerekir. DC Motor sarımı işleminde hatalı eksenel ayarlar ve devre ayarlarından sorunların olması bozulmalara neden olur. 

DC Motor Sarımının Bakımı Nasıl Yapılır?

DC Motor Sarımı, düzenli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Bakım yapılmadığı takdirde motor bozulabilir ve sarım ile ilgili kopmalar yaşanabilir. Bunun olmaması için sürekli bakım yaptırmak gerekir. Çünkü motor sarımı bakımından oldukça zor bir sarıma sahiptir. Sarımı için hem maliyet yükselecektir hem de zaman kaybedilecektir. Bakımı ise jeneratör ile aynıdır. DC motor sarımı içinde aynı bakım kullanılır. 

DC Motor Sarımı Avantajları Nelerdir?

DC Motor Sarımı, diğer motor sarımlarına göre daha avantajlıdır. DC motor sargılarında motor sabit mıknatıslı üretilebilir. Farklı şekillerde DC Motor üretimi de gerçekleştirilir. DC Motor Sarımı konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.  

About the author

Balans, Bobinaj ve Motor Hizmetleri

Kaliteyi Ucuza Almak Kolay Değildir. Motor İşlerinizi Yıllardır Biriken Tecrübemiz ve Kalitemiz ile Gerçekleştiriyoruz.

Son Yazılar

Son yorumlar