05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

A.C Motor Sarım

Caption aligned here

A.C Motor Sarım

AC Motor Sarımı
AC Motor Sarımı, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştüren bir motordur. Akım sayesinde motor harekete geçirilir. Akım ile harekete geçen AC motorlar iki çeşide ayrılır: Asenkron motorlar ve senkron motorlar. İki motorunda temel ilkesi aynıdır. Manyetik saclardan oluşur ve döner bir elektromanyetik alandan yardım alarak sürüklenir. İki çeşit motorlarda eksenli iki armatür bulunur: Bunların birinci stator sabit, ikincisi ise rotorsa hareketlidir.
AC Motor Sarımı Nasıl Yapılır?
AC Motor sarımı için stator temizlenir. Ardından da yalıtımı sağlayabilmesi için pres bantlar yerleştirilir. Stator oluklarından herhangi bir çapak varsa eğe yardımı ile bunlar düzeltilir,presbant ile yalıtımı yapılır ve Bobin stator oluklarına yerleştirilmeye başlanır ve böylelikle sarım yapılmış olur.
AC Motor Sarımı Yapıldıktan Sonra Hangi İşlemler Yapılır?
AC Motor sarımı yapıldıktan sonra yüksek ısıda yaklaşık olarak 15 saat boyunca bekletilir. Bu işlem ile sargı kurutulur. 15 saatin ardından çıkarılan sargı sıcak halde verniklenir. Vernik her alan yapıldıktan sonra tekrar fırınlanır yine 15 saat boyunca 130 derece kurutulur. Kuruduktan sonra kalıntılar nüve ile temizlenir ve işlem sonlandırılır. AC Motor sarımı ile ilgili detaylı bilgiyi firmamız ile iletişime geçerek alabilirsiniz.