05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

Vibrasyon Motor Sarım

Caption aligned here

Vibrasyon Motor Sarım

Vibrasyon Motor Sarımı
Vibrasyon motor sarımı yapılırken sargı yapılabilmesi için yüksek ısıya dayanıklı pres bantlara ihtiyaç vardır. Press bantlar yapıldıktan gerekli envanterler yerleştirildikten sonra vibrasyon motorlar verniklenir. Vernikleme işleminde hava ile kurumalı vernik tercih edilmelidir. Mekanik sistemde ısıya dayanıklı yağlar kullanılmalıdır. Vibrasyon motor sarımında kullanılan sargıların muhakkak yalıtım dirençleri ölçülmelidir. Yalıtım dirençleri ölçüldükten sonra kullanıma hazırdır.
Vibrasyon Motor Nedir?
Vibrasyon motor, titreşim oluşturmak için kullanılan motor tipidir. Endüstriyel alanda oldukça fazla kullanılan vibrasyon motorlar, balans ağırlıkları ile motorun üretmiş olduğu devirli hareketinin kullanarak titreşim elde eder. Vibrasyon motorların üç farklı çeşidi vardır ve bağlantı şekillerine göre vibrasyon motorlar farklı titreşimler gösterebilir.
Vibrasyon Motor Sarımının Çalışma Prensi Nedir?
Vibrasyon motor sarımı çalışma prensi tamamen vibrasyon motoruna bağlıdır. Vibrasyon motoru düzlem üzerinde iki tane kullanılır ve ikisinin yönünü birbirine zıt şekildedir. Bu zıt dönüşler titreşimleri meydana getirir ve vibrasyon motorunun doğrusal hareketler yapmasını sağlar. Tüm parçaları motorların kesişme açılarına bağlı olarak montajlanır. Vibrasyon motor sarımı ile ilgili firmamızdan hizmet alabilirsiniz.