05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

BASKI RİNG MOTOR SARIMI

Caption aligned here

BASKI RİNG MOTOR SARIMI

Baskı Ring Motor Sarımı

Doğru akım sergilemesi için bobinajın gövde kısmına içten dışa ve dıştan içe doğru iletkenlerin yerleştirilmesiyle direncin sarılması olayına Baskı ring motor sarımı denir. Seri motorlarda akımı tamamı motorlardan geçmektedir. Buna bağlı olarak akım motordan geçerken devir sayısını yükseltecektir. Doğru akım motorlarının çalışma prensipleri baz alınarak gerilimi oluşturan kısımlara sargı eklenerek baskı ring motor sarımı yapılır.

Baskı Ring Motor Sarımı Hizmeti

Alternatörün iç kısmına sargı yerleştirilmesi sonrasında dışarıdan gerilim uygulanmasıyla akım sargılardan dolaşır. Sarım sırasında herhangi bir arıza oluşması sonrasında bobinaj dikkatli bir şekilde sökülerek bobin kalıpları ve ölçüleri çıkarılır. Özenli bir şekilde baskı ring motor sarımı yapmak için akımları ve gerilimleri iyi hesaplayarak bobin şeması doğrultusunda sarım yapılmalıdır.

Bobin yerleştirildikten sonra kaçak ve devre atması gibi sorunlara sebep olmaması için parça muayenesi yapılır. Herhangi bir sorun teşkil etmeyen devreler içinde akıma yönelik sarım yapılır. Hisar bobinaj olarak firmamız alternatörler için her tür hizmeti kaliteli bir şekilde müşterilerimize sunuyoruz.