05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

DAHLENDER MOTOR SARIMI

Caption aligned here

DAHLENDER MOTOR SARIMI

Dahlender Motor Sarımı

Motorlar arasında üç fazlı sistemin olması dahlender devresi yer alarak tam sargılı bir şekilde sarımı yapılır. Stator arasına yapılan sargılar belirli yerlerden çıkarılarak iki devir olacak şekilde ayarlanır. Dahlender sistemi stator sargılarının iki farklı yerden çıkarılmasıyla seri bir bağlantı oluşturma sistemidir. Dahlender motor sarımı yaparken sargı ortalarından uçları çıkartıp devir sistemini iki farklı gruba ayırmak gerekir. Sarımdan önce motor kutuplarına ve faz ortalarına dikkat etmek önemlidir.

Dahlender Motor Sarımı Nasıl Çalışır?

Asenkron motorun dahlender sistemi sayesinde motorun iki devirli çalışmasıyla birlikte akım yönleri ve bağlantıları kutup değiştirir. İlk faz dikkate alınarak bobin şeması incelendiğinde dahlender motor sarımı kutup yönleri iki farklı bağlantıda yön değiştirecektir.

Motorun faz sargılarına ve her faz grubu içerisinde oluşan gerilimler dikkate alınarak bir faz grupta bobin geriliminde akım artarken ikinci grup içerisinde az gerim verilmesi de önemlidir. İki devirli motorların devirlerinin aynı yönde olması da oldukça önemlidir. Dahlender motor sarımı gibi birçok hizmetten yararlanmak için Hisar bobinaj firmamızı tercih edebilirsiniz.