05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

Servo Motor Sarım

Caption aligned here

Servo Motor Sarım

Servo Motor Sarımı
Servo motor sarımı, her motorun kendine has tel sayısı, sarım şekli farklıdır. Servo motor sarımında ise iki tip sarım tekniği kullanılır. Strafora yerleştirilen sargı ya toplu sarım ile sarılabilir ya da dağılımlı sarım tekniği ile sarılabilir. Bozulan servo motor sarımının tekrar yapılması oldukça zaman alır.
Bu sebeple servo motorlarına düzenli aralıklarla bakım yapılması gerekir. Aksi halde az iletkenliği sahip olan teller zamanla aşınmaya, yıpranmaya başlar. Bu aşınma titreşim yalıtımını bozar ve motora kısa devre yaptırılabilir. Bu sebeple bakımlarına özen göstermek gerekir.
Servo Motor Sarımı Onarım İşlemi Nasıl Yapılır?
Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işleyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımcı olmaktır.Servo motor sarımı ile ilgili bir sorun çıktığı zaman onarım için yapılacak ilk hamle ölçüm cihazlarıyla testinin yapılmasıdır. Daha sonra enkoder ve rulman yatakları özenle sökülür.Servo motor sarım işlemi için şema çıkartılır.Bobinler sökülüp gerekli yalıtım işlemleri yapıldıktan sonra sarım işlemi gerçekleştirilir. Ardından izolasyon verniği yapılır. Bu sayede onarım işlemi tamamlanır. Servo motor sarımı için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.