05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

Manyetik Fren Bobin Sarımı

Caption aligned here

Manyetik Fren Bobin Sarımı

Manyetik Fren Bobin Sarımı
Manyetik fren bobin sarımı, manyetik alan oluşturmak için kullanılır. Bobin akım oluşturduğunda aynı zamanda manyetik alanı da oluşturmuş olur. Bobinin oluşturduğu bu manyetik alan sayesinde çekirdek başka bir etkiye maruz kalmadan manyetiklenir ve mıknatıs halini alır.
Daha sonra freni boşa alır. Sarım sayesinde hat voltajı azaltılır. Manyetik fren bobini sarımı birçok etkenden çok çabuk etkilenebilir. Örnek verecek olursak manyetik frenin yay sertliği, devreye giriş ve çıkış zamanları ve frenin etrafındaki diğer elektromanyetiklerden etkilenebilir.
Manyetik Fren Bobini Nedir?
Manyetik fren bobini, elektromanyetik doğal bir mıknatıs ile elde edilen elektrik akımı ile sistemdir. Bu sistemin farkı mıknatıs manyetik alan oluşturmaz elektrik akımı oluşturur. Manyetik fren bobini yaylı sistemler bütünüdür. Ani bir elektrik kesintisi yaşanırsa frenleme sayesinde olumsuz durumların yaşanması engellenir.
Sürtünme sonucu gerçekleşen frenleme sayesinde arızalar önlenir. Arızayı önleyen etkenler ise yaylar ve bobinlerdir. Manyetik fren bobini sayesinde vinç gibi ağır iş makinelerinin çalışmaları engellenir. Manyetik fren bobin sarımı ile ilgili bilgi almak için firmamızdan destek alabilirsiniz.