05558988255 Pazt - Cumt 08:00 - 19:00

ÖZEL TİP MOTOR SARIMI

Caption aligned here

ÖZEL TİP MOTOR SARIMI

Özel Tip Motor Sarımı

Elektronik makinelerde sarım işleminin gerçekleşmesi için dereceli kasnaklardan ve motor çektirme aletinden yardım alınır. Bobinaja göre özel tip motor sarımı yapılarak demontaj işlemi ile birlikte motor sarımı yapılır. Özel motorlar için tasarlanan özel çektirme makineleri sayesinde motor sarım işlemi gerçekleştirilir.

Kaplin bölümü ve bobinajlar incelenerek özel tip motor sarımı yapılır. Özel tip motorlarda paralel sarım motorlar ve seri sarımlı motorlar bulunur. Devir yükseltme işlemi bazı motorlarda yapılamayacağı için her motor tipine yönelik farklılıklar ortaya çıkar.

Özel Tip Motor Sarımı Nasıl Yapılır?

Seri motorlar yük almadıkça devir yükseltirler. Özel tip motor sarımı, yapılırken motor tiplerini bilerek devir işlerini önemsemek gerekir. Jeneratör ve motorların çalışma sistemini doğru ayarladıktan sonra özel tip motorlarda doğru bir sarım yapılır. Çalışma düzenine göre motorlar uyarıcılarla bağlanarak akımın sargıdan geçmesi sağlanır.

Paralel sarımlı motorlardan farklı olarak diğer motor tiplerinde akım dışarıdan alınarak sargılardan geçmesi sağlanır. Motor sarımı hizmetinden yararlanmak için Hisar Bobinaj firmamızdan bilgi alabilirsiniz.